piątek, 1 maja 2015

Poprawiamy kondycję swoich włosów. Skrzyp i pokrzywa..

  Każda z nas chciałaby mieć piękne włosy, ale nie każda z nas została w nie naturalnie obdarzona, niestety musimy o nie zawalczyć same. Nie chodzi mi tutaj o zabiegi u fryzjerki lecz o domowe sposoby, które każda z Nas może wykonać w domu, i to nie jest kosztowne. Do rzeczy. :)Tak, potrzebna nam będzie torebka Liścia pokrzywy i Ziele skrzypu.

LIŚĆ POKRZYWY zawiera :
-liczne kwasy organiczne
-flawonoidy
-witaminy C,K,B
-kwas pantotenowy i glukonowy
-sole mineralne
-związki wapnia, potasu, magnezu,sodu,żelaza,miedzi,boru, i cynku,  

ZIELE SKRZYPU zawiera :
-flawonoidy
-sole mineralne
-potas
-magnez
-kwasy organiczne
-saponinę
-fitosterol
-garbniki
-karotenoidy
-witaminę C

To niewiele mówi, ale działa. Poprawia kondycję włosów, przy regularnym piciu.

Jak to zrobić ?

Wsypuję 2 łyżki skrzypu i 2 łyżki pokrzywy do kubeczka i zalewam wrzątnikiem, przykrywam i czekam aż się dobrze zaparzy, ok 10 min. Raczej nie słodzę. Tak codziennie rano. Taka herbatka nie tylko dobrze wpływa na kondycję włosów. Te zioła również są dobre na oczyszczenie organizmu z toksyn. Pokrzywa czyści krew,pobudza procesy przemiany materii, usprawnia procesy trawienia i przyswajania pokarmów. Skrzyp również pobudza przemianę materii jak jest również przeciwbakteryjny,odtruwa i uszczelnia naczynia krwionośne, lecz przy jego dłuższym zastosowaniu trzeba pamiętać o uzupełnieniu witaminy B1, ponieważ skrzyp zawiera antywitaminę B1.
Warto spróbować. 

Dziękuję za odwiedziny. 
Dobranoc :)

1 komentarz:

  1. Przy piciu pokrzywy powinnaś pamiętać o suplementacji, głównie magnezem i witaminą B6, bo niestety wypłukuje je ona z organizmu.

    OdpowiedzUsuń